Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"W mocy Bożego Ducha"
Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Czynić dobro

Tegoroczne czuwanie modlitewne, które odbyło się w Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie w nocy z 28 na 29 kwietnia, zgromadziło liczną rzeszę służebniczek  prowincji tarnowskiej. Siostry  przybyły, aby prosić o łaskę nowych powołań do służby dzieciom, ubogim i chorym, w duchu swojego założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego.

IMG_9981

Czuwanie rozpoczęła konferencja wygłoszona przez o. Adama Koślę, który zwrócił uwagę na istotę dobroci i potrzebę bycia dobrym w codziennym życiu, oraz konieczność odkrycia w sobie pragnienia bycia dobrym. Ojciec przypomniał siostrom, że czynienie dobra  jest czymś fundamentalnym, tym, od czego zależy nasze życie i nasza relacja z Bogiem i drugim człowiekiem. Mamy przez nie stawać się podobne do Jezusa, który czynił dobro i leczył wszystkie choroby.

"Czy był taki moment, że pomyślałaś, że chcesz być dobrą"? – to pytanie, które kaznodzieja postawił siostrom zgromadzonym u stóp Pani Tuchowskiej. Zachęcał również zgromadzone siostry do czynienia dobra, gdyż przez nie przyciągamy innych, a przede wszystkim rozpalamy młode serca pragnieniem służby Bogu w drugim człowieku.

Niech Ci nie przejdzie to życie bez kochania drugiego człowieka! Bo u schyłku życia rozliczą Cię z miłości!

s. Angelika Stala

 

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej