Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Eucharystia daje życie"
Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Dni skupienia dla dziewcząt

W dniach od 20 do 22 września przeżywałyśmy swoje Dni Skupienia ty razem w Łącku. Tematem przewodnim były słowa z Ewangelii św. Jana: Nie ma większej miłości...".
W tych dniach zachwycałyśmy się miłością Jezusa, która zaprowadziła Go aż na krzyż... ale tam się nie zakończyła... Dlatego piątkowy wieczór rozpoczęłyśmy od Adoracji i sakramentu pojednania.
Wychodząc od miłości Boga, która przyjęta przez człowieka uzdalnia go do czynów heroicznych, poznałyśmy życie i ofiarę bł. s. Celestyny, która właśnie z Miłości do Jezusa i bliźniego też oddała życie. Naszą przygodę rozpoczęłyśmy poranną Eucharystią w kościele parafialnym w Łącku i ruszyłyśmy na szlak Celestyński. Najpierw zatrzymałyśmy się w rodzinnym domu Błogosławionej w Zabrzeży, by w tym szczególnym miejscu poznać początki jej życia. Następnie wyruszyłyśmy trasą, by w drodze rozważać tajemnice różańcowe z bł. Celestyną. Był też czas medytacji Słowa Bożego i kontemplacji piękna Stworzenia, które nam mówi o pięknie Stwórcy. Czas dzielenia, wzajemnego poznawania i radości wspólnoty.
Po powrocie i odpoczynku był czas rekreacyjny połączony z grillem i tańcami ewangelizacyjnymi. Dzień zakończyłyśmy powierzając się Maryi.

zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej