Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Eucharystia daje życie"
Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Dzień Babci i Dziadka w Gorlicach

 

,,Dziadziusiu kochany i babciu kochana

bądźcie uśmiechnięci od samego rana.

Niech dla Was kwitną wszystkie kwiaty ziemi,

niech dla Was zawsze słoneczko się mieni.

Niech zdrowie z Wami przez cały rok będzie

i mnóstwo miłości zawsze i wszędzie”.

 

    W sobotę 18.01.2020 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach przy ul. Ariańskiej 3 o godzinie 10.00 odbyły się obchody Święta Babci i Dziadka, na które zostali zaproszeni Dziadkowie dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek. Wszystkich zgromadzonych gości powitała siostra dyrektor Urszula T. i zaprosiła do obejrzenia Jasełek w wykonaniu dzieci z grupy ,,Motylków” i ,,Biedronek”, jako upominku
z okazji Święta Babci i Dziadka. Dziadkowie zachęcili wnuczęta do występów mocnymi oklaskami. Mali artyści przedstawili historię narodzenia Pana Jezusa w sposób adekwatny do ich możliwości. Pasterze na góralską nutę przy piosence ,,Młynorecek” tańczyli przy ognisku z ciupagami, a kiedy zasnęli obudziły ich niesforne aniołki. W stajence nowonarodzonego Jezuska do snu utuliła Maryja przepięknym śpiewem kołysanki ,,w żłóbku będzie Ci najlepiej...”. Zastępy aniołów powitały Jezusa tańcem z białymi chusteczkami do melodii ,,Uwertua do M” w układzie choreograficznym na dwa koła. Pastuszkowie przynieśli Jezusowi swoje skromne dary, które złożyli przed Dzieciątkiem, a były to: chlebek, jabłuszka, poduszeczka, masełko i grzechotka. Z dalekiego wschodu przybyli trzej królowie, którzy złożyli pokłony i przynieśli dary: złoto, kadzidło i mirrę. Do stajenki przy śpiewie pastorałki ,,Powitajmy Go”przyszły także małe dzieci niosąc w podarunku czerwone serduszka i pluszowe maskotki. Kolejnym podarunkiem była ilustracja ruchowa pastorałki ,,Świeć gwiazdeczko mała świeć”.Podczas przedstawienia dzieci śpiewały kolędy ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki”, ,,Przybieżeli do Betlejem pasterze” oraz pastorałki ,,Skrzypi wóz”, ,,Szczęśliwych tylko dni”, ,,We wish you Merry Christmas”. Do śpiewu przyłączyli się również dziadkowie. Po zakończeniu Jasełek widzowie nagrodzili małych artystów gromkimi brawami. W dalszej części świętowania wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom kolorowe słoiczki z własnoręcznie ozdobionymi pierniczkami. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla zgromadzonych gości, który przygotowały panie kucharki piekąc pyszne domowe serniki i ciasteczka.

    Uwieńczeniem obchodów Święta Babci i Dziadka była uroczysta Msza Święta w Kościele Świętej Jadwigi Królowej w Gorlicach 19.01.2020 o godzinie 12.00 podczas której modliliśmy się w intencji Babć i Dziadków dzieci uczęszczających do Przedszkola Sióstr Służebniczek w Gorlicach. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodził ksiądz Proboszcz Jerzy Gądek. Przedszkolaki czynnie włączyły się w śpiew kolęd  a rodzice w liturgię Słowa. Po Mszy Świętej dzieci dla wszystkich dziadków z całego serca zaśpiewały po góralsku  ,,Sto lat”.

 

,,Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom:

zdrowia, pomyślności

uśmiechów na co dzień i dużo radości”.

 

mgr Joanna Gurba

 

 

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej