Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Posłani w pokoju Chrystusa"
Slajd 2 Slajd 3 unnamed-674 Slajd 4

Edmundowe pierniczki w Gorlicach

,,Wiedziony pełnym wrażliwości rozeznaniem potrzeb, dał początek licznym dziełom wychowawczym, charytatywnym, kulturalnym i religijnym, które wspierały materialnie i moralnie rodzinę wiejską. Dał przykład ofiarnej i mądrej pracy dla człowieka, Ojczyzny i Kościoła. Zapisał się w pamięci jako:

 ,,serdecznie dobry człowiek”.

 

    W związku z przypadającą w tym roku 23 rocznicą beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego Patrona Przedszkola Sióstr Służebniczek w Gorlicach oraz na zakończenie Roku Edmundowego w niedzielę 12 czerwca 2022 r. w kościele pw. św. Jadwigi Królowej po każdej Mszy Świętej rozprowadzane były ,,Edmundowe pierniczki” oraz płyta s. Urszuli ,,Panie, Ty wiesz”. Prowadzona przez pracowników przedszkola oraz chętnych rodziców kwesta przeznaczona była na dzieła prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek – w pierwszej kolejności na rzecz przedszkola w Gorlicach.

Pierniczki upieczone zostały przez panie kucharki pracujące w przedszkolu według receptury Patrona :) – bł. E. Bojanowskiego. W akcję pakowania paczek z piernikami zaangażowały się mamy z dziećmi uczęszczającymi do naszego przedszkola, siostry oraz rodzina z Ukrainy, która w tych trudnych czasach wojny znalazła schronienie i wsparcie w domu Sióstr Służebniczek.

     Dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone ofiary.  Bóg Zapłać.

 

,,Boże! Udziel świętego błogosławieństwa ludziom dobrej woli,

a cuda Miłosierdzia Twego zakwitną wśród cierpiącej ludzkości”. ( bł. E. Bojanowski

 

mgr Joanna Gurba

 

IMG_7073

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej