Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"W mocy Bożego Ducha"
Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Forum Młodych w Andrychowie

Pod hasłem „Duchu radości rozraduj Kości(ół)”,  w Andrychowie, odbyło się IV Ogólnopolskie Forum Młodych, organizowane co roku przez siostry służebniczki. W dniach od 28 kwietnia do 1 maja, młodzież wraz z siostrami, miała okazję do poznawania osoby  Ducha Świętego i Jego działania w życiu każdego chrześcijanina.  W spotkaniu uczestniczyło 15 sióstr z prowincji tarnowskiej wraz z młodzieżą.

Sobotni wieczór, konferencją i występem artystycznym, uświetnił ks. Jakub Bartczak z archidiecezji wrocławskiej - kapłan,  raper i autor tekstów hip-hopowych, zawierających motywy ewangelizacyjne. Swoją obecnością zaszczycił nas  pasterz diecezji bielsko-żywieckiej ks. bp Roman Pindel, który przewodniczył  niedzielnej Eucharystii i skierował  Słowo Boże do młodych.

Poniedziałek  był dniem poświęconym szczególnie osobie Jana Pawła II. W związku z położeniem Andrychowa w pobliżu Wadowic, nie mogło zabraknąć odwiedzin w miejscu „gdzie wszystko się zaczęło”. Naszą pielgrzymkę śladami papieża, rozpoczęliśmy od zwiedzania muzeum i kościoła w Wadowicach, by następnie wyruszyć na górski szlak po „górach domowych”,  jak nazywał je Karol Wojtyła. Naszym celem był Groń, na którym znajduje się Sanktuarium Górskie Jana Pawła II oraz krzyż poświęcony ludziom gór. W kaplicy p.w. Matki Bożej Królowej Gór uczestniczyliśmy we Mszy świętej.

Codziennie wieczorem miały miejsce spotkania z Jezusem podczas adoracji. Wieczór miłosierdzia i uwielbienia był szczególnym doświadczeniem działania łaski i zbierania obfitych owoców Ducha Świętego. Ponadto czas  forum, wypełniony był  medytacją, świadectwami, warsztatami, spotkaniami w kręgach biblijnych, pracą w grupach i wspólną zabawą podczas tańców integracyjnych. Podczas modlitwy i wspólnego wychwalania Pana towarzyszył nam zespół muzyczny z prowincji tarnowskiej, który tworzyły siostry i młodzież z Radomyśla Wielkiego.

Ze świadomością, że to dopiero początek drogi, ufni, że „reszty Duch Święty nauczy was” (bł. Edmund Bojanowski), wyruszamy w dalszą podróż do świętości, by w uczyć się w szkole miłości, która jest dla ludzi odważnych, oraz aby świadczyć o Zmartwychwstałym Chrystusie w swojej codzienności i niejednokrotnie  trudnym środowisku.

s. Joanna K.

 

więcej zdjęć w galerii - zapraszamy

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej