Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"W mocy Bożego Ducha"
Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

SUMA YATIYAWI SANA MUNAPXTA

Tegoroczna kolęda misyjna w diecezji tarnowskiej odbywała sie pod hasłem :„SUMA YATIYAWI SANA MUNAPXTA”. Jest to język aymara, używany w Boliwii, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 25 lat a w tłumaczeniu na j. polski oznacza: „Głosimy Dobą Nowinę" . Kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami w tym roku chcą wesprzeć projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Madagaskaru, Peru oraz Rwandy i Burundi w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Podobnie jak w ubiegłych latach w misyjne głoszenie Chrystusa włączyły się także siostry służebniczki,  przygotowując grupy kolędnicze, stroje i sprawując opiekę nad dziećmi.
26 grudnia w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Mszy Świętej o godz 11 odbyło się uroczyste posłanie kolędników misyjnych, natomiast samo kolędowanie nastąpiło dzień później.
5 grup pod opieką s.Agaty, s.Katarzyny i rodziców wyruszyło na ulice naszej parafii ze śpiewem afrykańskiego hymnu kolędników misyjnych, by głosić Doba Nowinę o Bożym Narodzeniu i wspierać swoich rówieśników w krajach misyjnych.   Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy okazac naszą solidarnośc z naszymi braćmi i siostrami cierpiącymi z powodu biedy, chorób, niedożywienia i braku edukacji. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to piękne dzieło miłosierdzia.
 
s. Katarzyna W. 
 

W misyjne kolędowanie włączyły się również dzieci z Woli Rzędzińskiej. Mieszkańcy parafii chętnie otwierali drzwi dla kolędników, chętnie wkładali datki do misyjnych skarbonek oraz nie zapominali obdarować słodyczami tych, którzy trudzili się dla swoich potrzebujących pomocy rówieśników. Kolędnicy misyjni z wielką radością ruszali w drogę i z wielką radością powracali wiedząc, że ich trud, zmęczenie i poświęcony czas oraz zebrane datki będą wielkim dobrem dla naszych misjonarzy, którzy będą mogli zrealizować wiele projektów misyjnych.

s. Halina Ch.

 
Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej