Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"W mocy Bożego Ducha"
Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Gorlickie świętowanie

Błogosławiony Edmund Bojanowski Założyciel i Patron Przedszkoli Sióstr Służebniczek był wielkim patriotą. Jako pedagog dbał o wychowanie dzieci  w duchu patriotyzmu. Idąc jego śladami chcemy kształtować w młodym pokoleniu  poczucie tożsamości narodowej, budzić miłość do Ojczyzny oraz szacunek do symboli narodowych.   

Z okazji obchodów święta 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę  w Przedszkolu Sióstr Służebniczek w Gorlicach zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne na powyższy temat, a także został zorganizowany wewnętrzny konkurs plastyczny  pt.: „ Polska w moim sercu”. W konkursie  wzięły udział  przedszkolaki wykonując bardzo ciekawe prace pod okiem swoich rodziców. Wybór laureatów był naprawdę trudny. Uroczyste rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników odbyło się dn. 9.11.2018 r. Uczestnicy konkursu oprócz atrakcyjnych nagród otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie włączając się do akcji „Rekord dla Niepodległej” o godz. 11.11 wszystkie przedszkolaki oraz zgromadzony personel przedszkola odśpiewali Hymn Państwowy.

         Dnia 13.11.2018 r. został zorganizowany Marsz Niepodległościowy dla całej wspólnoty Ochronki w Gorlicach. Dzieci wraz z Rodzicami, Siostry, Panie wychowawczynie oraz zaproszeni goście udali się w  pięknie przystrojonym korowodzie w flagi i chorągiewki do Parku Miejskiego im. Wojciecha Biechońskiego w Gorlicach, by tam pod Pomnikiem Niepodległości złożyć hołd  poległym za wolność Ojczyzny. Po zapoznaniu się z historią w.w. pomnika dzieci wyrecytowały „Katechizm Polskiego dziecka” i odśpiewały  „ Mazurek Dąbrowskiego”. Po krótkiej modlitwie w intencji poległych w walce o niepodległość pod pomnikiem złożono symboliczne wiązanki kwiatów.

      Kolejne rocznice również będziemy uroczyście świętować, by tak jakBł. Edmund dbać o wychowanie dzieci w duchu patriotyzmu.

 

Barbara Tenerowicz

 

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej