Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"W mocy Bożego Ducha"
Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Jak podobać się Jemu?

Na wielkopostnych dniach skupienia, w domu prowincjalnym,  w dniach 9-11 marca, spotkało się dokładnie 50 dziewcząt. Tematem zamyśleń było hasło: „Jak podobać się Jemu”. Dziewczęta miały okazję do zweryfikowania tego, co lansuje współczesny świat i  trendy mody, a tego co jest tak naprawdę ważne. Podczas medytacji o kobiecie, która bardzo umiłowała ( Łk 7, 36-50) weryfikowały swoje postawy wobec Boga, trwały w adoracyjnym geście u stóp Jezusa i przygotowywały w sercu swój alabastrowy flakonik z olejkiem miłości. Ponadto, podczas spotkania z zaproszonym gościem, odkrywały swoje piękno zewnętrzne i uczyły się akceptacji siebie. Szczególnym doświadczeniem  była wspólna wymiana trudności, które napotykają w świadczeniu o wartościach ewangelicznych w swoim środowisku.

Postacią, którą  dziewczęta miały okazję poznać, była bł. S. Celestyna Faron, której ziemska wędrówka i ofiarność spodobały się Bogu, Który przyjął ofiarę jej życia. Siła miłości, która prowadziła ją przez codzienność, pozwoliła zmierzyć się z krzyżem i wiernie trwać przy Baranku Niepokalanym.

Nie zabrakło również stałych punktów programu i akcentów wielkopostnych. W piątek, wszystkie uczestniczki skupienia brały udział w drodze krzyżowej w katedrze tarnowskiej, która była inspirowana ŚDM w Krakowie, a w sobotę w koncercie pasyjnym chóru „Paradiso” pt. „Młode drzewo” w kościele Księży Filipinów.

s. Joanna

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej