Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy"
Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

"Jesteśmy z Wami, niebieskimi motylami"

 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To dobry czas na to, by uświadomić dzieciom istnienia zaburzenia jakim jest autyzm, wskazać trudności z jakimi mierzą się osoby z autyzmem, budować otwartość i akceptację, wskazać na podobieństwo między dziećmi z autyzmem, a dziećmi normatywnymi (dążenie do szczęścia, radość z zabawy, potrzeba posiadania przyjaciół – jest tego wiele więcej!), budować przekonanie, że dzieci są kompetentne do nawiązywania przyjaźni z osobami doświadczającymi autyzmu. Reasumując, jest to dobra okazja, żeby  poszerzyć świadomość na temat autyzmu i przekazać iskierkę przyjaźni osobom autystycznym i ich rodzinom.

W związku z powyższym Przedszkole Sióstr Służebniczek w Gorlicach wzięło udział w akcji „Niebieskie Motyle”.

Iskierkę przyjaźni można było przekazać w bardzo prosty sposób – ubrać się na niebiesko, wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub wykonać inną dowolną aktywność według inwencji twórczej, zrobić zdjęcia lub filmik z tworzenia pracy i wysłać na swój profil na Facebooku lub przesłać do organizatora na podany adres e- mail , najważniejszym punktem było ujęcie na zdjęciach lub filmie pozdrowienia „JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI”.

Do akcji włączyła się cała społeczność naszego przedszkola – dzieci, siostry i panie. Z uwagi na obostrzenia, które spowodowały zamknięcie przedszkola i niemożność korzystania z dyżuru wszystkich dzieci, nie zabrakło też zaangażowania i przesłania zdjęć rodziców dzieci, które w tym czasie pozostawały w domu. Poniżej link do prezentacji:

https://youtu.be/hKXqBPhqqp0

mgr Barbara Prokop

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej