Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy"
Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Jeszcze będzie pięknie… tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie…

W dniach 7-9 maja 2021r. odbyły się w Szczawnicy Dni Skupienia dla dziewcząt, których mottem były słowa św. Jana Pawła II. "Jeszcze będzie pięknie… tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie…”

Tak jak w naszej ziemskiej wędrówce potrzebujemy wygodnych butów, by wędrować pięknie przez życie i dojść do celu, tak też w kroczeniu i szukaniu w tej codzienności śladów Boga potrzebujemy odpowiednich drogowskazów i ,,pomocy”, by się nie zgubić i iść. Bo być uczniem Jezusa, to być w drodze…

W tych dniach towarzyszył nam prorok Jonasz- ,,powołanie drugiej szansy”. Pochylając się nad historią biblijnego Jonasza, próbowałyśmy odnaleźć w niej siebie, przypatrzeć się swoim różnym ucieczkom i wymówkom względem Boga. Zastanowić się nad tym, jakie zadanie ma dla mnie Bóg, który jest cierpliwy, nie zostawia człowieka, przychodzi drugi raz… bo Jemu nikt i nic nie jest w stanie przeszkodzić w realizacji Jego zamiarów… ,,Jego wszechmoc w kochaniu CIEBIE jest większa niż twoja wszechmoc w ucieczce od Niego”.

Skupienie rozpoczęło spotkanie integracyjne, a następnie Adoracja i spotkanie z Jezusem w sakramencie Pojednania.

Sobotnie przemyślenia były połączone z wędrówką z Krościenka na Trzy Korony, by w pięknie stworzenia, ciszy, trudzie wędrówki szukać Jego obecności. Nie zabrakło również sposobności do rozmów- tych spontanicznych, radosnych, jak i ,,poważniejszych”. Wieczorem miało miejsce spotkanie z Ty, Który tam nas zgromadził- Jezusem Eucharystycznym. Po niej był czas pytań i refleksji, dyskusji na różne nurtujące nas tematy.

Niedzielę rozpoczęłyśmy od Eucharystii. Po niej podsumowanie tego wyjątkowego czasu, podzielenie się tym,  czego Pan Bóg pozwolił nam doświadczyć oraz ostatnie chwile, by nacieszyć się przepięknymi szczawnickimi krajobrazami.

Dni Skupienia prowadził ks. Michał Pierz oraz siostry: Maria, Katarzyna, Barbara.

zapraszamy do galerii

 

 

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej