Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym"
Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Sukces przedszkolaków z Brzeska

Zgodnie z tradycją, dzieci z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. S. Faustyny, jako "Serduszka Faustynki”, wzięły udział w „Konkursie kolęd i pastorałek o Muszlę św. Jakuba” organizowanym przez Parafię NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku, który odbył się 27 i 28 stycznia 2018 r.
Przygotowania do konkursu, pod okiem pana Andrzeja Gicali i s. Sylwii Osetek,  rozpoczęły już na początku miesiąca. Nie dały się chorobom i zniechęceniu, choć bywało  różnie.  Trud przygotowania: codzienne próby, nauka gry i śpiewu, mini turne  na terenie Brzeska, (m.in.  w ochronce Sióstr Służebniczek , w DPS-ie   oraz w szkole podstawowej nr 3),  zostały docenione przez jury.  Ku wielkiej radości dzieci, rodziców i oczywiście p. Andrzeja i sióstr, przedszkolaki otrzymały szczególne wyróżnienie, mianowicie  Grand PRIX XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018”.

Jak powiedziała przewodnicząca Jury -  mgr Marcelina Gawron,  „Jury zwróciło uwagę na ogrom pracy w przygotowanie grupy dzieci do występu, intonację, korelację między członkami zespołu i muzykowanie na żywo. Ponadto pragnie nadmienić, że utwory wykonane zostały w sposób taki, który pozwala dzieciom pokazać dobre strony, rozwija oraz dostarcza ogromną dawkę wzruszeń poprzez szczerość wykonania. Słowa uznania dla pana Andrzja Gicali, który przygotował grupę.”

Ciesząc  się  zwycięstwem  serdecznie dziękujemy tym, którzy nas wspierali, dodawali otuchy i godzinami  cierpliwie czekali podczas  przesłuchania. Warto było …
Już dziś zapraszamy na nasz występ, którym jako zwycięzcy konkursu,  jesteśmy zobowiązani otworzyć Koncert  Laureatów XIV Konkursu kolęd i pastorałek o Muszlę Św. Jakuba, który będzie miał miejsce już za rok, w styczniu 2019 r.

s. Sylwia O.

DSC_1053

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej