Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"W mocy Bożego Ducha"
Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Misyjne święto w Radomyślu nad Sanem

13 grudnia 2019 r. w Radomyślu nad Sanem już po raz IX odbyło się spotkanie kolędników misyjnych diecezji Sandomierskiej. Zgromadziło ono około 480 kolędników z ponad 30 grup misyjnych. Mszy świętej przewodniczył ks. bp Krzysztof Nitkiewiczw towarzystwie ks bp. Edwarda Frankowskiego, Dyrektora Dzieł Misyjnych- ks.Danieal Korycińskiego oraz pozostałych księży. Kaznodzieja , którym był ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, podkreślił bardzo dużą rangę tego, że misję dzielenia się skarbem wiary, podejmują dzisiaj najmłodsi diecezjanie, a ich starsi koledzy i koleżanki wyruszają na ŚDM do Panamy. Wskazywał, że najcenniejszym skarbem, jaki posiadamy jest Jezus Chrystus i Kościół – Jego Mistyczne Ciało, współtworzone przez nas razem z innymi ochrzczonymi.

Ks. Daniel Koryciński, dyrektor diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych przypomniał, że celem kolędowania misyjnego jest promowanie idei misyjnej oraz kultywowanie ludowych jasełek. Tegoroczne kolędowanie w parafiach było połączone ze wsparciem na rzecz dzieci z Ugandy i Burundi.

Po Eucharystii barwny korowód przeszedł ulicami Radomyśla, przy radosnym śpiewie kolęd. Każdy z uczestników otrzymał ciepły posiłek i słodką niespodziankę, spotkanie zakończyło się spotkaniem integracyjnym.Na spotkaniu była s. Marta z Baranowa i s. Teresa z Majdanu wraz z dziećmi.

s. Teresa Dul

DSC_0395

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej