Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Posłani w pokoju Chrystusa"
Slajd 2 Slajd 3 unnamed-674 Slajd 4

Modlitewne spotkanie na Jasnej Górze

25 czerwca 2022 r. odbyło się w Częstochowie na Jasnej Górze Ogólnopolskie Spotkanie Modlitewne Czcicieli Bł. Edmunda Bojanowskiego w którym wzięło udział 50 pielgrzymów z parafii Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej  pod opieką s. Haliny Chojnackiej - 33 dzieci i 17 dorosłych.

Gdy przybyliśmy na Jasną Górę udaliśmy się do kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski, gdzie wraz z innymi pielgrzymami modlitewnie powitaliśmy Maryję. Następnie poszliśmy zwiedzać muzealne obiekty: Sala Rycerska, Golgota Jasnogórska Jerzego Dudy-Gracza, Skarbiec oraz Bastion św. Rocha to miejsca, które mogliśmy zobaczyć i zachwycić się pięknem zgromadzonych eksponatów. Był też czas na zakup pamiątek z Jasnej Góry.

Po zwiedzaniu poszliśmy pod Wały Jasnogórskie, gdzie oczekiwaliśmy na modlitwę o kanonizację bł. Edmunda Bojanowskiego w 150. rocznicę Jego śmierci. W programie był montaż słowno-muzycznego „Rzecz o bł. Edmundzie” i Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński. Homilię wygłosił ks. abp Adrian Galbas SAC, który przypomniał, że bł. Edmund Bojanowski długo przed Soborem Watykańskim II realizował w praktyce soborową naukę o apostolstwie laikatu.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do pięknego Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, które znajduje się w Leśniowie na przedmieściu Żarek. Poznaliśmy historię paulińskiego klasztoru i 70 cm cudownej figurki Matki Bożej Leśniowskiej. Podziwialiśmy piękno tego zakątka oraz zaczerpnęliśmy wody z cudownego źródełka. Pełni wrażeń i miłych wspomnień powróciliśmy do domu.

Pielgrzymka była wspaniałym podsumowaniem obchodów 150. rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego Patrona naszej Szkoły.

s. Halina Chojnacka

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej