Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Posłani w pokoju Chrystusa"
Edmund Slajd 2 Celestyna Slajd 4

Oaza rodzin w Koszalinie

Od 23 lipca do 8 sierpnia w Koszalinie odbyła się Oaza Rodzin Domowego Kościoła I stopnia. Oazę prowadzili państwo Dudczykowie z Nowego Sącza wraz z ks. Grzegorzem Lechowiczem oraz w drugim tygodniu pomagał ks. Krzysztof Fejkiel. Oaza liczyła 27 par małżeńskich oraz 20 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz 20 młodzieży. Opiekę nad dziećmi sprawowała s. Katarzyna Węgiel wraz z s. Anną Godek, służebniczką dębicką oraz animatorkami: Olą i Anią. Rodziny, które uczestniczyły w oazie pochodziły z różnych diecezji: tarnowskiej, ełckiej, archidiecezji warszawskiej i krakowskiej, a także z Anglii i Norwegii. Był to niesamowity czas działania Ducha Świętego, którego tak mocno doświadczali małżonkowie podczas tych rekolekcyjnych dni.

Rodziny podkreślały to, jak ważna dla nich była codzienna Eucharystia, Namiot spotkania podczas którego mogli rozważać Słowo Boże, liczne konferencje ale także czas na to, by pobyć we wspólnocie, porozmawiać na różne tematy z ich codziennego życia ale także dłuższe chwile spędzane tylko w gronie rodzinnym.

Dzień wspólnoty przeżywaliśmy w Koszalinie, a uroczystą Eucharystię sprawował  ks. bp Edward Dajczak, który podkreślał to, jak ważny jest dialog w małżeństwie.

Bogu niech będą dzięki za ten wspaniały rekolekcyjny czas, który miejmy nadzieję wyda głębokie owoce w naszym codziennym życiu. 

s. Katarzyna

 

ad724bba-d935-483b-b876-b55c1409ddc0

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej