Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Posłani w pokoju Chrystusa"
Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Odkryć swoją wartość

W dniach 25-27 marca 2022r. w Krynicy Zdrój odbyły się Dni Skupienia dla dziewcząt od 8 kl.szkoły podstawowej i starszych. Tematem przewodnim spotkania było odkrywanie swojej wartości.
Piątkowy wieczór rozpoczął się krótkim zapoznaniem oraz wprowadzeniem w temat. Następnie uczestniczyłyśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w naszej kaplicy, przygotowanej na podstawie przypowieści o Synu Marnotrawnym. W nawiązaniu do uroczystości Zwiastowania Pańskiego i Dnia Świętości Życia, pomodliłyśmy się o pokój na Ukrainie i świecie, o poszanowanie każdego ludzkiego życia, które jest zagrożone, a także część z nas przystąpiła do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Sobotni dzień rozpoczęłyśmy modlitwą jutrzni, a do południa, w formie warsztatów prowadzonych przez p. Urszulę pochylałyśmy się nad wartością, jaką ma w sobie każdy człowiek. Ta wartość jest nienaruszalna, ponieważ wynika ona z faktu, że jesteśmy stworzone na Boży obraz i nawet jeśli w naszym życiu różne sytuacje sprawiają, że nie widzimy swej wartości, to jej nigdy nie tracimy. Była to sposobność do odróżnienia czym jest wartość, a czym samoocena; popatrzeniem, kim naprawdę jestem, a jakie maski zakładam i co tak naprawdę ukrywam pod nimi.  Uświadomieniem sobie, że prawdę o nas i piękno możemy odkryć tylko w świetle miłości Pana Boga i Jego Słowa. 

O 15.00 rozpoczęła sie modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz medytacja Słowa Bożego i możliwość osobistej modlitwy w ciszy. Był też czas pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty i spotkanie z Nim w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w Eucharystii. 
Po intensywnym dniu przyszedł czas na wspólnotowe spotkanie i rozmowy na różne tematy oraz gry planszowe.
Niedziela rozpoczła sie modlitwą jutrzni i Eucharystią w kościele parafialnym w Krynicy Zdroju. Na koniec czas podsumowań, wzajemnego dzielenia i ubogacenia się swoim doświadczeniem spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem w tych dniach.
 

 

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej