Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"W mocy Bożego Ducha"
Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

U Zdrojów Miłosierdzia

8

 

W środę, 04.04.2018 r. przedszkolaki  z Woli Rzędzińskiej wraz z s. Renatą i paniam,i uczestniczyły w pielgrzymce do Łagiewnik.

Na jubileuszową, 10. już pielgrzymkę przedszkolaków do Łagiewnik, przyjechało ponad 500 maluchów i ich opiekunów, by powiedzieć Jezusowi: "Ufamy Tobie!".

Od kilku lat, spotkanie organizowane przez nowosądeckie wydawnictwo "Promyczek", rozpoczyna się na Białych Morzach, w sanktuarium św. Jana Pawła II. Nie inaczej było i tym razem - dzieci modliły się przez chwilę w górnym kościele, a później zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku papieża Polaka.

Jako że w tym roku pogoda była piękna (rok temu padał deszcz i śnieg), maluchy przeszły odmawiając Różaniec, do Łagiewnik, do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymka jest odpowiedzią na prośbę Jezusa, który - dyktując św. s. Faustynie Nowennę do Bożego Miłosierdzia - prosił: "Dziś [szóstego dnia nowenny - przyp. aut.] sprowadź mi dusze ciche i pokorne, i dusze małych dzieci, i zanurz je w miłosierdziu moim. Dusze te najwięcej podobne są do Serca mojego, one krzepiły Mnie w gorzkiej konania męce. Widziałem je jako ziemskich aniołów, którzy będą czuwać u moich ołtarzy. Na nie zlewam całymi strumieniami łaski. Łaskę moją jest zdolna przyjąć tylko dusza pokorna; dusze pokorne obdarzam swoim zaufaniem".

Wszystkie dzieci odmówiły  w bazylice Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a potem poszły do klasztornej kaplicy sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie modliły się przy relikwiach św. s. Faustyny. Pielgrzymkę zakończył piknik przy klasztorze, gdzie o śpiew i dobrą zabawę zadbał zespół Promyczki Dobra.

Warto dodać, że pomysł na pielgrzymkę pojawił się spontanicznie w Roku Przedszkolaka, ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2008 /2009. W porozumieniu z siostrami zakonnymi prowadzącymi przedszkola, wydawnictwo zaprosiło wtedy dzieci do Łagiewnik w piątek przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Pomysł tak się spodobał, że odtąd co roku, w dniu modlitw za dzieci, maluchy z krakowskich (i nie tylko) przedszkoli spotykają się na modlitwie przed obrazem "Jezu, ufam Tobie". Co więcej, od 2014 r., czyli od kanonizacji Jana Pawła II, dzieci pielgrzymują także do sanktuarium św. Jana Pawła II.

Artykuł pochodzi ze strony http://krakow.gosc.pl/doc/4613475.Dzieci-u-zdrojow-milosierdzia

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej