Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Eucharystia daje życie"
Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Qurierowy św. Mikołaj w Olszanie

Dzięki staraniom Pani Agnieszki - mamy naszego przedszkolaka, nasze przedszkole wzięło udział i zakwalifikowało się do ogólnopolskiej akcji „Qurierowi Pomagacze”, której celem jest spełnianie dziecięcych marzeń!

Każdy przedszkolak jak i jego rodzeństwo mieli za zadanie narysować swój wymarzony prezent, a rodzic dokładnie go opisał i tym sposobem Mikołaj już wiedział, co będzie wymarzoną nagrodą za dobre serce. W spotkaniu brały udział dzieci z naszej ochronki, ich rodzeństwo, jak również dzieci zaprzyjaźnione z lokalnym stowarzyszeniem, które prowadzi Pani Agnieszka. Przedszkolaki po zaprezentowaniu krótkiego programu artystycznego i wspólnej zabawie ze Św. Mikołajem, nie zapomniały również o wyrazie wdzięczności dla pani Agnieszki – naszego „Qurierowego pomagaca”, dzięki której marzenia stały się rzeczywistością.

Dzieci swoją wdzięczność za okazane serce, poświęcony czas i bezinteresowną troskę wyraziły słowem, krótkim filmikiem i wręczeniem upominku.

Następnie przyszedł długo oczekiwany moment dla każdego dziecka przybyłego w sobotę 21 grudnia na salę gimnastyczną do Szkoły Podstawowej w Olszanie.

Wszystkie dzieci, te małe i te trochę większe, z niecierpliwością wsłuchiwały się kiedy Święty zaprosi je po wyjątkowy podarunek. Ogromną radość sprawiało dzieciom rozpakowywanie pięknie zapakowanych prezentów i odkrywanie, że jest w nich dokładnie to o co prosiły. W tym roku dziecięce marzenia naszych przedszkolaków naprawdę się spełniły.

s. Sylwia Kantor

 

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej