Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"W mocy Bożego Ducha"
Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Na drogach Miłości

„Drodzy Młodzi Przyjaciele! Chrystus pyta każdego i każdą z was: „Czy miłujesz...?” Chrystus pyta: „Czy miłujesz Mnie...?” Chrystus pyta: „Czy miłujesz Mnie bardziej...?” Wejdź w głębię swego młodego serca. Tam znajdziesz odpowiedź. Miłość jest w Tobie. To Boży dar. A zatem patrz w przyszłość i nie bój się powiedzieć Chrystusowi: tak. Choć to miłość wymagająca, nie bój się kochać Chrystusa. On pierwszy nas umiłował... — umiłował do końca.”(Jan Paweł II, przemówienie do młodych na polach lednickich 29.05. 2004).

 

W dniach 8-13 sierpnia 2018 r., jedenaście dziewcząt przyglądało się swojej drodze życia i rozeznawało swoją przyszłość. W Bieszczadach medytowały nad miłością do siebie, Boga i drugiego człowieka. W otoczeniu pięknych krajobrazów, znalazły sprzyjające warunki do tego, by stanąć  na rozdrożu i by wybrać drogę na, której widzi je Chrystus. Chrystus nieustannie nalegający, by iść do przodu i nie zatrzymać się na rozwidleniu dróg, bo to nie jest dobre miejsce na budowanie domu.

Wspaniałą okazją do pogłębiania relacji z Bogiem była codzienna Eucharystia, adoracja, medytacja oraz modlitwa Liturgią Godzin. Każdy dzień miał swojego patrona, którymi między innymi byli: bł. ojciec Edmund, bł. s. Celestyna Faron i służebnica Boża s.Leonia Nastał.

Oprócz bieszczadzkich szlaków, odwiedziłyśmy Ogrody Biblijne w Myczkowcach i nasz dom generalny w Starej Wsi, w którym zostałyśmy życzliwie przyjęte. Dziewczęta  zwiedziły dom oraz spotkały się z siostrami nowicjuszkami.

 

s. Joanna

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej