Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Posłani w pokoju Chrystusa"
Edmund Slajd 2 Celestyna Slajd 4

Sesja formacyjno-szkoleniowa w Zembrzycach

W dniach od 22 do 24 kwietnia w Zembrzycach odbyła się sesja formacyjno– szkoleniowa dla sióstr i pań przedszkoli katolickich prowadzonych przez Zgromadzenia Zakonne. W szkoleniu wzięło udział około 80 osób w tym 3 siostry z naszego Zgromadzenia wraz z paniami zatrudnionymi w naszych ochronkach. Spotkanie było bardzo bogate i ogromnie potrzebne ponieważ dotykało współczesnych problemów z jakimi mogą się mierzyć nauczyciele pracujący z dziećmi w przedszkolu.

Konferencje głosili: Adelinde Luyken- pedagog, konsultant i psychoterapeuta, która w bogaty sposób podzieliła się swoim doświadczeniem pracy nie tylko z dzieckiem ale i rodzicem. Następnie prelegentem był ks. Sławomir Kostrzewa, który obecnie zajmuje się problematyką mass-mediów na duchowość dzieci i młodzieży. Podczas wygłoszonej konferencji zwracał uwagę na to czym teraz interesują się dzieci, kto jest dla nich idolem czy autorytetem i jakie to ma znaczenie w ich rozwoju. Podczas tej sesji gościliśmy także o. Ryszarda Bożka, wykładowcę WSD w Tuchowie, który w sobotni wieczór podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wprowadził nas w duchowy wymiar Święta Bożego Miłosierdzia. W ostatnim dniu naszego spotkania o. Bożek poruszył zagadnienie związane ze współpracą nauczycieli z rodzicami.

Czas spędzony w Zembrzycach był nie tylko okazją do pogłębienia wiedzy i umiejętności związanych z pracą z dziećmi w przedszkolu, ale również stał się okazją do wymiany doświadczeń i umocnieniem duchowym dzięki wspólnotowej i indywidualnej modlitwie.

s. Katarzyna W.

 

 

IMG-20220426-WA0010

 

 

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej