Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Posłani w pokoju Chrystusa"
Slajd 2 Slajd 3 unnamed-674 Slajd 4

Siostrzane refleksje nad Słowem

Czuwajcie! /Mt 24,37-44/

IMG_20211202_092218

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT, szczególny czas, o którym możemy powtórzyć za św. Pawłem, że: „NADESZŁA DLA NAS GODZINA POWSTANIA ZE SNU".
Adwent, to dobry czas, aby powstać ze snu, aby po raz kolejny przyjrzeć się swojemu życiu. To dobry czas, aby „ODRZUCIĆ UCZYNKI CIEMNOŚCI, po to, aby „PRZYOBLEC SIĘ W ZBROJĘ ŚWIATŁA I IŚĆ Z RADOŚCIĄ NA SPOTKANIE PANA".
Ewangelia wg. św. Mateusza opowiada nam o ludziach, którzy nie zauważyli potopu, ponieważ byli pochłonięci swoimi sprawami, a przyjemności nie pozwalały im dostrzegać widocznych znaków Boga.
Panie Jezu, tak często poddaję się wirowi tego świata, tak często daję się pochłonąć temu co doczesne, tak często nie dostrzegam Ciebie przychodzącego w tych których stawiasz na mojej drodze. Dzisiejsze Słowo, które kierujesz do mnie uświadamia mi moją słabość, to że bez Ciebie, nie jestem w stanie odrodzić się duchowo. Rozpoczynamy szczególny czas CZUWANIA. Czas kolejnej szansy, do zmiany życia, do bycia bardziej Jezusowym. Jak wykorzystam tę szansę? Co powinno zmienić się w moim życiu?
Niech czas Adwentu, będzie dla nas czasem błogosławionym, czasem przeżytym w bliskości z Jezusem, aby trud adwentowej drogi nie zniechęcał nas w wiernym kroczeniu za Panem. CZUWAJMY I BĄDŹMY GOTOWI!

s.Urszula B.

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej