Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Posłani w pokoju Chrystusa"
Edmund Slajd 2 Celestyna Slajd 4

Siostrzane refleksje nad Słowem

Jeśli kto chce póść za Mną - Mt 16, 21-27

jezus

Modląc się dzisiejszym słowem zwróciłam szczególną uwagę na 3 wersety:

Pierwszy:

„Bo nie myślisz po Bożemu lecz po ludzku”..

Bardzo do siebie odnoszę to zdanie Jezusa, bo często moje myślenie jest tylko ludzkie. Wiele razy w życiu a szczególnie ostatni czas pokazał mi że mogę sobie zaplanować tak właśnie po ludzku różne rzeczy. Ale w jednej chwili Pan Bóg może to zmienić myśląc po swojemu- po Bożemu dając np. kontuzję nogi, chorobę bliskiej osoby itp. Ale w tym wszystkim za każdym razem odkrywam po jakimś czasie że Jego myślenie jest dla mnie LEPSZE.

 Drugi:

„Jeśli ktoś chce pójść za mną”..

Często w życiu słyszałam słowa: MUSISZ,POWINNAŚ, WYPADA CI, BODRZE BY BYŁO GDYBYŚ… Tak prawdziwie głęboko słowo CHCESZ usłyszałam od Jezusa, gdy spokojnie, cierpliwie jednak konsekwentnie pytał mnie czy chcę za Nim iść? z Nim być?

Słowo CHCĘ w Ewangelii jest dla mnie bardzo ważne ponieważ przypomina mi czas moich zmagań i odpowiedzi Jezusowi. To napięcie czy ja na pewno CHCĘ? Czy CHCĘ na ZAWSZE?

I potem ta ulga chwilowa gdy już podjęłam decyzję. Chwilowa bo do dzisiaj codziennie On mnie pyta czy CHCĘ być z Nim w różnych rzeczach i moja odpowiedź myślę sobie że nigdy dopóki żyje na tym świecie się nie kończy..

 Trzeci:

„Odda każdemu wg. jego postepowania”

A z tego pytania myślę że zweryfikuje mnie Pan Bóg na podstawie mojej miłości do Niego i innych ludzi tu na ziemi. A za życia już robią to ludzie- weryfikują, chwalą, ganią, oceniają, upominają, punktują ale nadzieja każe patrzeć na Jezusa, którego też oceniali w różny sposób, jednak ostatnią ocenę wystawił Mu Jego Ojciec. Dlatego ta nadzieja ożywia i dodaje siły.           

s.Ilona

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej