Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"W mocy Bożego Ducha"
Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Śladami Edmunda Bojanowskiego

Tarnowska Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zakończyła kolejny rok formacyjny, wyruszającw sobotę, 23 czerwca 2018 r. na pielgrzymkę do Starej Wsi.

Na edmundowy szlak udali się członkowie z Nowodworza i parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie,  ich rodziny a także inni chętni- łącznie 49 osób, wraz z siostrami i ks. Piotrem, którego poprosiliśmy o duchowe towarzyszenie.

W oczekiwaniu na Eucharystię, s Genowefa opowiedziała zebranym o  bł. Edmundzie, s. Celestynie i kandydatkach na ołtarze. Po spotkaniu w kaplicy bł. Edmunda i ucałowaniu Jego relikwii, przyszedł czas na  zwiedzanie klasztoru: muzeum misyjnego, ruchomej szopki, krypty służebnicy Bożej Leonii Nastał, oratorium bł. Celestyny, wystawy Dzieciątek Jezus a także na  modlitwę w Kaplicy Głównej. 

Podczas Mszy Świętej modliliśmy się w powierzonych nam intencjach. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do bazyliki OO. Jezuitów, gdzie pani przewodnik oprowadzając nas, pokazała skarbiec i muzeum a także zachęcała do przejścia powstającymi Ogrodami Biblijnymi. 

Wdzięczni za dar wspólnoty i możliwości podążania śladami naszego Patrona, Bożej Opatrzności powierzamy kolejny rok w Rodzinach bł. Edmunda i tych do których nas pośle…

 s. K.J

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej