Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy"
Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Spotkania biblijne w Olszanie

W minionym tygodniu przeżywaliśmy XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W związku z tym, nasze przedszkole, a dokładnie grupa Pracowitych Aniołków, włączyła się w przeżywanie tego tygodnia. W każdym dniu przedszkolaki zapoznawały się z wybranym fragmentem Biblii, a następnie wykonywały prace wytwórcze do wysłuchanego tekstu. Oto jak nam minął ten wyjątkowy tydzień:
W poniedziałek przedszkolaki poznały historię Noego i Jego Arki. Po wysłuchanym fragmencie wykonały arkę wraz z jej tymczasowymi mieszkańcami.

We wtorek poznaliśmy Jonasza, a następnie przystąpiliśmy do wykonania wielkiej ryby, która w wysłuchanym opowiadaniu połknęła naszego bohatera.

Daniel w jaskini lwów to kolejna historia, którą wysłuchaliśmy w środę i było to ostatnie nasze opowiadanie ze Starego Testamentu. Wykonanie w naszej sali jaskini przypominało nam o przeżyciach jakiego doświadczył Daniel.

W czwartek usłyszeliśmy o uzdrowieniu niewidomego – następnie oglądnęliśmy film edukacyjny o tym jak radzi sobie w życiu osoba niewidoma i jak może pomóc jej przewodnik. Sami też próbowaliśmy wcielić się w takie role, a na koniec wykonaliśmy okulary.

W ostatnim dniu tzn. w piątek wysłuchaliśmy opowiadania o Dobrym Pasterzu, szukaliśmy owieczki ukrytej w naszej sali, a potem sami wykonaliśmy owieczki.

Zobaczcie jak nam minął ten wyjątkowy tydzień:

https://www.youtube.com/watch?v=btjLtH1tIic

s.Angelika

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej