Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"W mocy Bożego Ducha"
Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

" Nie bój się Maryjo"

„Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30), to hasło jedenastego Diecezjalnego Spotkania Młodzieży „SYNAJ” w Tarnowie. Odbyło się ono 25 marca 2018 r. w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży,przeżywanego co roku w Niedzielę Palmową. W wydarzeniu tym brało udział dziewięć sióstr służebniczek. Najpierw na hali sportowej „Gumniska” nastąpiło zawiązanie wspólnoty i spotkanie ewangelizacyjne w czasie, którego młodzież wysłuchała dwóch świadectw, dotyczących wyboru drogi życia i zawierzeniu Bogu w trudnych sytuacjach. Po skierowanym do młodzieży słowie, Ks. Bpa Andrzeja Jeża, wyruszyła Droga Krzyżowa ulicami miasta Tarnowa do kościoła bł. Karoliny, gdzie na zakończenie sprawowana była Eucharystia.

Szczególną przewodniczką tego dnia była bł. Karolina Kózkówna, której proste i zwyczajne życie, a zarazem odważne świadectwo męczeństwa, może być inspiracją dla młodych ludzi, do życia w czystości serca oddanego zawsze Bogu i przezwyciężania egoizmu, który jest przeciwieństwem miłości.

Nie zabrakł również radosnych akcentów i wielu miłych spotkań z dziewczynami, które uczestniczą w skupieniach organizowanych przez nasze Zgromadzenie.

s. Joanna

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej