Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym"
Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Dąbrowskie talenty

Dzieci z Ochronki im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej brały udział w XIII Edycji Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek pt.”Gwiazdo świeć, kolędo leć”, który odbył się dnia 12 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Nasze przedszkolaki zdobyły dwa pierwsze miejsca. W kategorii solista: Emilka  zaśpiewała pastorałkę pt. ”Kiedyś, pewnej ciemniej nocy”, oraz w kategorii zespół: za wykonanie i akompaniament na instrumentach perkusyjnych i dzwonkach melodycznych pastorałki pt. „Jadą kolędnicy” dzieci z zespołu „Słowiczki” także otrzymał  pierwsze miejsce.

18 stycznia udaliśmy się do Żabna, aby w XXII Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek zaprezentować swoje umiejętności. W kategorii solista: Madzia wyśpiewała pierwsze miejsce pastorałką pt. „Kolęda Maryi”, natomiast  Maciuś zdobył drugie miejsce, za interpretację góralskiej pastorałki pt.”Łowiecki”. Zespół „Słowiczki” zagrał i zaśpiewał w mniejszym składzie z powodu chorób dzieci, ale mimo to po zaprezentowaniu pastorałki pt.”Grajcie owieczki”  zespół zdobył drugie miejsce.

W tym samym dniu w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje V Międzygminnego Festiwalu Kolęd „Dąbrowa-Radgoszcz 2018”.W tych eliminacjach Madzia ponownie zdobyła pierwsze miejsce, a zespół „Słowiczki” drugie.

Po eliminacjach zakwalifikowaliśmy się do finału, który dobył się w niedzielne popołudnie 28 stycznia. W finale Madzia została oceniona na pierwsze miejsce, natomiast zespół „Słowiczki”, który wystąpił w jeszcze mniejszym składzie zdobył drugie miejsce.

Dzieciom gratulujemy i życzymy, by za radością rozwijały swoje zdolności muzyczne.

s. Maria K.

 

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej