Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy"
Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Świątecznie, wielkanocnie, radośnie z Gorlic

Śniadanie Wielkanocne

W związku z wprowadzeniem obostrzeń i zamknięciem przedszkoli,  "Śniadanie Wielkanocne "w naszym przedszkolu odbyło sie w przyspieszonym terminie, bo już  26 marca 2021 r. Dzieci wspólnie z siostrami i paniami już wcześniej zasiały owies, a w przededniu dekorowały sale, nakrywały stoły świątecznymi serwetkami i kolorowymi ozdobami. Całe radosne wydarzenie rozpoczęło się w kaplicy, gdyż tego dnia do ochronki przybył ksiądz Paweł Gąsior- posługujący w parafii  pw. św. Królowej Jadwigi w Gorlicach, aby wspólnie z dziećmi się pomodlić i  poświęcić przygotowane pokarmy.  Dzieci przypomniały sobie co i dlaczego powinno znaleźć się na wielkanocnym stole i w koszyczku, a panie kucharki przygotowały tradycyjny żurek, jajko, chleb i babeczki. Następnie w miłej, świątecznej atmosferze składano sobie życzenia i spożywano smaczne potrawy świąteczne.

 mgr Barbara Prokop

"Serduszko dla Blanki"

    Dnia 25.03.2021 r w w naszej ochronce odbyła się akcja charytatywna pod hasłem ,,Serduszko dla Blanki”, do której zostaliśmy nominowani przez Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek z Woli Rzędzińskiej. Dzieci dowiedziały się o ciężkiej chorobie małej  Blanki i podjęły wyzwanie, aby pomóc dziewczynce. Każda grupa przedszkolna ,,Motylki” i ,,Biedronki” wraz z wychowawczyniami, wymyśliła własny repertuar zadań. Trzymając w dłoniach czerwone serduszka dzieci układały z nich duże serca dla Blanki, przesyłały Blance serduszka w małych grupkach – osobno dziewczynki i chłopcy, życzyły zdrowia , a na koniec przesłały serdeuszkowe konfettii. Rodzice, dzieci  i pracownicy przedszkola hojnie włączyli się w akcję ,,Serduszko dla Blanki” i dzięki temu na leczenie dziewczynki zebrano  700,00 zł. Prezentacja którą można oglądać na kanale You Tube https://www.youtube.com/watch?v=_F6g8flHU9Y i udostępniać wszystkim tym,  którzy chcą dzielić się dobrem, powstała dzięki zaangażowaniu rodziców: p. Agnieszki G. i p. Marka W. za co serdecznie dziękujemy.

 Do pomocy chorej Blance nasze przedszkole nominowało:

Przedszkole Sióstr Felicjanek w Gorlicach, Przedszkole Sióstr Służebniczek w Tyliczu, Przedszkole Sióstr Służebniczek w Olszanie

 mgr Joanna Gurba

 

"SZLACHETNA PACZKA”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,lecz przez to kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (Jan Paweł II)

Przed Świętami Wielkanocnymi w Przedszkolu Niepublicznym Sióstr Służebniczek NMP NP pw. Bł. Edmunda Bojanowskiego  w Gorlicach została zorganizowana akcja charytatywna na rzecz bardzo potrzebującej Rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej z powiatu gorlickiego.

Do akcji włączyło się wiele Ochronkowych Rodzin, w tym trzech rodziców dzieci, które już są absolwentami  przedszkola. Dostarczyli oni odzież dziecięcą – nową oraz używaną w dobrym stanie, a także artykuły chemiczne i słodycze dla dzieci, które zostały przekazane potrzebującym. Wierzymy, że dary te przyniosły dużo radości i wzruszeń oraz są  dowodem na to, że nie jesteśmy obojętni  na potrzeby innych i mamy otwarte serca, by pomagać.

Wszystkim tym, którzy włączyli się w akcję, serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

mgr Barbara Tenerowicz

 

 

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej