Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"W mocy Bożego Ducha"
Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Tydzień wesołego świętowania

28.05.2019 r. w drugim dniu „Tygodnia wesołego świętowania”, przedszkolaki z grupy „Aniołków” i „Promyczków dobra” wraz z s. Renatą i paniami wychowawczyniami, udały się na wycieczkę do radia RDN oraz do siedziby Państwowej Straży Pożarnej.
Po przyjedzie do radia, dzieci  zostały przywitane przez p. Konrada, który oprowadzał nas po redakcji. Przedszkolaki zobaczyły studia, w których prowadzone są wywiady radiowe i nagrywane programy, widziały również pracę dziennikarza radiowego na żywo. Każdy ochotnik otrzymał mikrofon i mógł zadawać pytania swoim kolegom. Pan Konrad zaprosił nas także do wozu transmisyjnego, czyli samochodu, przeznaczonego do przekazywania relacji na żywo. Na koniec wróciliśmy do studia nagrań i przez chwilę poczuliśmy się jak gwiazdy radiowe, ponieważ nagraliśmy piosenkę „Lato w kawiarence”, którą będzie można usłyszeć w radiu  RDN w Dzień Dziecka  - 01.06. 
Po wyjściu z radia, przejechaliśmy autokarem do Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Tam na miejscu czekał już na nas pan Szymon, który opowiedział nam o pracy strażaka. Podczas spotkania dzieci oglądały  wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczo- gaśniczy. Mogły przymierzyć hełm strażacki oraz elementy ubrania strażaka i wejśc do wozu strażackiego, oglądały także pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Na koniec, w sali Ognik, dzieci  uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Oglądały film edukacyjny, który pokazał do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego, oraz zobaczyły jak  rozprzestrzenia się dym. Na koniec każdy przedszkolak musiał się ewakuować zgodnie kierunkiem drogi ewakuacyjnej.

Maria Rogoza

 

 
 
Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej