Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy"
Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

W poszukiwaniu Miłości

,, W poszukiwaniu miłości…” - to temat, który nas prowadził przez kolejne Dni Skupienia w Tyliczu, które odbyły się w dniach od 24 do 26 września.

Piątkowy wieczór to czas integracji oraz wprowadzenie w temat poprzez konferencję.

A później juz czas rozważania:

Co znaczy szukać? Kiedy czegoś szukamy, wracamy do miejsca, gdzie ostatni raz mieliśmy daną rzecz, pytamy oraz radzimy się tych, którzy już znaleźli. Tak samo w naszym życiu duchowym. Trzeba nam wracać do momentów bliskości z Bogiem, do modlitwy. Pytamy o drogę, patrzymy na innych, którzy już ją znaleźli i tą drogą idą.

Czy szukam Jezusa w moim życiu? Czy mam odwagę, jak Samarytanka, z którą spotkał się przy studni, w prawdzie zatrzymać się przy Jezusie i opowiedzieć Mu o moim życiu?

Odwołując się do obrazu Jezusa pukającego do drzwi serca, zastanawialiśmy się, czy Jezus już ma klucz do mojego serca? Czy jest Tym, który może do niego wejść w każdej chwili, bez pukania, czy też Mu zamykam… a może pozwalam Mu rozgościć się tylko w niektórych jego przestrzeniach?

Jak wyglądają moje relacje z innymi? Komu już dałam klucz do serca? Kogo tam wpuszczam? Kto mi dał klucz do swego serca i jak to wykorzystuję?

Bóg nas po prostu kocha. Moim zadaniem jest tylko przyjąć tę Miłość, bliskość, którą mi okazuje, zwłaszcza w Komunii.

Nie zabrakło też czasu, by spotkać się z Bogiem w pięknie stworzonego świata, a poprzez to szukać Jego miłości w tym, co podarowuje każdego dnia - włącznie ze światem, który dla mnie stworzył.

Każde Skupienie to też czas nawiązywania nowych relacji z drugim człowiekiem, a także pogłębianie już zawartych znajomości, dzielenie się swoim doświadczeniem wiary i przeżywania relacji z Bogiem. Jest to też próba znalezienia odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Do zobaczenia na następnych Dniach Skupienia!

Już na WAS czekamy! - siostry Służebniczki ;)

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej