Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Posłani w pokoju Chrystusa"
Edmund Slajd 2 Celestyna Slajd 4

Z Biblią w ręku

W dniach od 1 do 7 maja przeżywaliśmy kolejny już Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Grupa Pracowitych Aniołków pod opieką s. Angeliki i pani Celiny włączyła się aktywnie w przeżywanie tego tygodnia w naszym przedszkolu. Tym razem wybrane teksty z Nowego Testamentu dotyczyły tematyki cudów Pana Jezusa.
Pierwszy omawiany cud to obfity połówu ryb przez uczniów. Wybrany fragment przeczytała Zosia absolwentka naszego przedszkola, która w tym roku przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej. Po wysłuchaniu perykopy biblijnej, dzieci obejrzały film edukacyjny dotyczący połowu ryb przez rybaków, a następnie przy pomocy siatki wędkarskiej i imitacji wody z wykorzystaniem niebieskiego materiału próbowały „wyłowić” papierowe ryby, które następnie samodzielnie ozdobiły według własnego pomysłu i kreatywności. Siostra Agnieszka, która była naszym kolejnym gościem,  przeczytała nam cud uzdrowienia niewidomego, a następnie rozmawiała z dziećmi na temat wysłuchanego fragmentu oraz troski i pomocy jaką należy otaczać osoby niewidome. Kolejny dzień to kolejny cud Jezusa. Tym razem był to cud uzdrowienia głuchoniemego, który przeczytała nam
p. Celinka. Następnie dzieci zapoznały się z językiem migowym, którym posługują się głuchoniemi, jak również uczyły się kilku podstawowych słów w tym języku pod kierunkiem pani Celinki.

Ostatnim cudem z jakim zapoznały się dzieci w tegorocznym Tygodniu Biblijnym była burza na jeziorze. Po Biblijny fragment odczytałą tym razem s. Angelika, po czym dzieci wysłuchały odgłosów burzy i padającego deszczu. Nastepnym etapem była scenka na podstawie wysłuchanego fragmentu Biblii.  Uwieńczeniem tego wydarzenia był wspólny śpiew piosenki „Gdy na morzu wielka burza”.

Jestem przekonana że wysłuchane teksty jak i aktywność z nimi związana pozostaną na długo w pamięci i sercu naszych przedszkolaków.

s.Angelika

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej