Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Eucharystia daje życie"
Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Z Jezusem pod żaglami

W dniach 17 – 24 sierpnia odbyły się Federacyjne Rekolekcje Powołaniowe.
Uczestniczyło w nich 40 młodych osób w wieku 18-35 lat z Polski, Ukrainy i Niemiec oraz s. Janina, s. Celestyna, s. Estera – Służebniczki Śląskie, s. Paulina – Służebniczka Wielkopolska, s. Karolina – Służebniczka Dębicka i s. Paulina – Służebniczka Starowiejska, kl. Emil Sozański i ks. Tomasz Płukarski.

Każdy dzień rozpoczynał się wspólną Jutrznią, następnie wypływaliśmy w 8 osobowych łajbach na rejs, w trakcie którego poznawaliśmy się, rozmawialiśmy, modliliśmy się, odkrywaliśmy piękno otaczającego nas świata, przygotowywaliśmy posiłki oraz poznawaliśmy podstawy żeglarstwa. Po dopłynięciu do portu odbywała się Msza Święta, następnie konferencja głoszona przez siostry oraz czas na rozmowy, spotkanie w pełnej grupie rekolekcyjnej. Cały tydzień wypełniony był szukaniem Boga w codziennym życiu, odkrywaniem Jego obecności. Uczestnicy rekolekcji zaproszeni byli do wielu przemyśleń na temat swojego życia, powołania oraz spotkania Jezusa w Sakramencie Pokuty – czasem po kilku czy kilkunastu latach oraz pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

Świadectwo Oli: „Dla mnie rekolekcje były czasem pełnym miłości. Miłości drugiego człowieka, a przede wszystkim miłości samego Jezusa. Najmocniejszym doświadczeniem, dającym pokój jest świadomość, że Bóg chce nas takich, jacy jesteśmy. Bez zbędnej otoczki, bez wybielania się. Skoro drugi człowiek przyjmuje nas z naszymi słabościami, wadami i bezradnością i robi to w totalnej miłości – miłości tak bardzo ułomne, to o ile mocniej i doskonalej kocha sam Bóg, którego miłość jest doskonała. Jednym słowem jakim mogłabym określić ten czas, to jest właśnie słowo „MIŁOŚĆ”. Przyjęcie sercem tego, iż Bóg jest dobry i chce nas właśnie takich grzesznych, usuwa lęk i daje poczucie bycia chcianym, a nade wszystko kochanym”

s. Paulina S.

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej