Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"W mocy Bożego Ducha"
Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Z życzeniami dla babci i dziadka

Co roku Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest przez przedszkolaki z Gorlic bardzo uroczyście. Tym razem szanowni goście: babcie  i dziadkowi,e zaproszeni zostali na Eucharystię w ich intencji oraz Koncert Kolęd do kościoła parafialnego pw. św. Jadwigi w Gorlicach.

Dzieci, siostry i panie wychowawczynie ubrane w peleryny na wzór chóru gospel, pięknie wpisały się w bożonarodzeniowy  klimat i wystrój kościoła, a mali artyści dali z siebie wszystko, by sprawić jak największą radość swoim kochanym  babciom i dziadkom.  W oprawę Mszy Świętej zaangażowali się  rodzice czytając Słowo Boże i śpiewając psalm, natomiast chór przedszkolaków - w śpiew kolęd.

Po Eucharystii rozpoczął się „niezwykły” Koncert Kolęd prowadzony przez parę konferansjerów   tj. Panią Katarzynę W. i Pana Krzysztofa Sz. – rodziców przedszkolaków, którzy w profesjonalny sposób zapowiadali kolejne pastorałki i filmiki wyświetlane na ekranie. Bohaterami nagrań zaprezentowanych zebranym gościom były ich wnuki, które wypowiadały się: „Za co kochają swoją Babcię i Dziadka?”. Odpowiedzi  dzieci były zaskakujące i bardzo wzruszające wyrażające miłość, szacunek i wdzięczność.

Trwający ponad godzinę koncert był „niezwykły” również dlatego, iż utrzymany w niepowtarzalnych aranżacjach, bo dzieci zaprezentowały pastorałki ilustrując je ruchem. Oprócz śpiewu, użyły gestów języka migowego, zaśpiewały gwarą góralską, a także w języku angielskim, za co  zostały nagrodzone wielkim aplauzem .

Na zakończenie mali artyści wyrecytowali wiersz dedykowany kochanym babciom i kochanym dziadkom, by jeszcze raz podkreślić  jak bardzo są ważni w życiu każdego z nich. Wręczyli im również upominki  ze swoim zdjęciem.        Wydarzenie to zostanie na długo w pamięci zarówno Babciom i Dziadkom jak i wnusiom i wnukom, gdyż  bardzo się podobało. Miłość i więź między nimi jest nieoceniona a potrzebą serca jest,  by  ją wyrażać i pielęgnować.

 

Barbara Tenerowicz

 

 

 

 

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej