Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Prowincja Tarnowska
Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP
"Eucharystia daje życie"
Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4

Zagrali w zielone

15 listopada po śniadaniu nasze przedszkole odwiedził Serdecznie Dobry Człowiek- Edmund Bojanowski. Przedszkolaki przywitały gościa chrześcijańskim pozdrowieniem a następnie zapytały „Grasz w zielone? Masz zielone?”- przypomniały ulubioną zabawę Pana Edmunda i dzieci.  Pan Edmund przyszedł do ochronki, by przypomnieć swoją historię życia. Opowiedział jak chorował, gdy był małym dzieckiem oraz o gorącej modlitwie jego rodziców o łaskę zdrowia dla syna. Przypomniał nam również, że zawsze kochał Pana Boga
i Maryję, którzy powierzyli mu bardzo ważne zadanie- opiekę nad najmłodszymi dziećmi. Edmund założył pierwszą ochronkę, a o pomoc przy opiece nad najmłodszymi poprosił młode dziewczyny z wioski. Pan Bóg pobłogosławił jego dziełom i dał łaskę powołań do założonego przez niego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

Po wysłuchaniu opowieści Pana Edmunda dzieci zaśpiewały dla niego piosenkę „Serdecznie dobry człowiek” oraz zaprosiły do wspólnej zabawy do melodii „Święty uśmiechnięty”. Następnie wszystkie przedszkolaki za Panem Edmundem wraz z siostrami i paniami udały się do kaplicy na modlitwę. Każde dziecko ucałowało relikwie błogosławionego. Na koniec Pan Edmund poczęstował wszystkich pysznymi pierniczkami.

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej