Dom Pomocy Społecznej w Porąbce Uszewskiej niemal opustoszał, ponieważ większość mieszkańców wraz z personelem wyruszyła w niezwykłą podróż!
Już samo zajęcie miejsc w ogromnym autobusie było nie lada wyzwaniem, ale udało się to sprawnie i z uśmiechem. Naszym celem był Kraków – a przede wszystkim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, do którego przybyliśmy jako pielgrzymi nadziei w Roku Jubileuszowym.
Wyjątkowość tego miejsca sprawiła, że serca wszystkich uczestników otworzyły się na spływającą Bożą łaskę. Podczas sprawowanej Mszy Świętej w naszych intencjach, celebrowanej przez naszego księdza proboszcza Józefa Golonkę, doświadczyliśmy ogromnej miłości Jezusa.
Mieliśmy także możliwość modlitwy w kaplicy, gdzie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. Faustyny. Było to niezwykle poruszające spotkanie dla każdego z nas.
Po duchowym umocnieniu, nadszedł czas na wzmocnienie sił fizycznych – przy pysznym obiedzie przygotowanym specjalnie dla naszej grupy.
Następnie udaliśmy się do Krakowskiego ZOO, gdzie mogliśmy przypomnieć sobie lata szkolnych wycieczek i ponownie z zachwytem spojrzeć na świat dzikich zwierząt. Dla wielu uczestników była to pierwsza w życiu wizyta w takim miejscu!
Ten dzień był pełen wzruszeń, radości i niezapomnianych chwil.
Wieczorem szczęśliwie powróciliśmy do naszego domu w Porąbce Uszewskiej, bogatsi o piękne wspomnienia i duchowe doświadczenia.
Serdeczne podziękowania składamy Siostrze Dyrektor Agacie Gurbie za wspaniałą organizację tego wyjątkowego dnia.
p. Renata